Forma Fabrica – lider technologii akrylowej

Forma Fabrica jest polskim liderem akrylowej technologii basenowej. Wieloletnie doświadczenie, własne zaplecze produkcyjne i sprawdzone technologie, pozwalają nam na wykonanie każdego projektu w zakresie technologii akrylowej, dla wszystkich rodzajów basenów. Specjalizujemy się w oknach basenowych, oknach akrylowych oraz innych oknach podwodnych.

Jesteśmy zespołem posiadającym niezbędne kompetencje i doświadczenie, dysponujemy także kreatywnym zespołem projektowym. Mamy w portfolio realizacje, które stawiają nas w pierwszej lidze  branży basenowej.
Pracujemy według ścisłych norm i rygorów procesu produkcji i montażu paneli i innych konstrukcji z PMMA. Mamy też doświadczenie w pracach na terenie całej UE.

BASENY

Baseny, okna i tunele akrylowe

AKWARYSTYKA

Akwaria i Ekspozycje akrylowe

PRZEMYSŁ

Akryl wykorzystywany w przemyśle

Technologia

o PMMA

PMMA jest co prawda bardziej miękkie niż szkło, ale przy prawidłowej eksploatacji, nie stanowi to żadnego problemu. W przypadku uszkodzenia akryl można wielokrotnie naprawiać, przywracając wielokrotnie w pełni stan pierwotny.

Termoformowanie

PMMA

Największą i najbardziej unikalna cechą PMMA, niedostępną dla szkła kwarcowego, jest możliwość dowolnego termoformowania. Aby uzyskać zakładany kształt panelu, wykonuje się negatywową formę czyli tzw „kopyto”. Na tym elemencie mocuje się płytę o wyliczonej grubości i trafia ona do zimnego pieca.

Produkcja

z PMMA

Oferujemy każdy kształt, dowolne termoformowanie oraz wykończenie. Proces produkcyjny w Polsce czy Chinach trwa od jednego do dwóch miesięcy, zaś dostawa w zależności od środka transportu i kraju produkcji, wynosi od 1 do 9 tygodni.